Dzięki ścinawskim policjantom kolejne ludzkie życie zostało uratowane
Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie uratowali mężczyznę, który usiłował odebrać sobie życie. Umiejętność rozmowy, empatia ale przede wszystkim szybkie, zdecydowane i skoordynowane działania funkcjonariuszy, udaremniły podjęcie tego desperackiego kroku. Mężczyzna po interwencji trafił pod opiekę medyków.
Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dzięki zdecydowanej i profesjonalnej reakcji policjantów ze Ścinawy, udało się odwieść 39-latka od desperackiego kroku. Wszystko zaczęło się w minionym tygodniu.
Ścinawscy policjanci w składzie st. post. Piotr Jodłowski, st. post. Bartosz Grocholski, st. asp. Marek Karbowiak i sierż. Dominika Polanowska, otrzymali informację od dyżurnego lubińskiej jednostki, że jeden z mieszkańców Ścinawy chce popełnić samobójstwo.
Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na jednym z balkonów zauważyli mężczyznę, który oświadczył, że ma dosyć wszystkiego i chce odebrać sobie życie. Mundurowi natychmiast udali się do jego mieszkania. Na szczęście drzwi były otwarte. Nie tracąc czasu rozpoczęli rozmowę z desperatem.
Funkcjonariusze tak przeprowadzili dialog, że po krótkiej chwili uspokoili mężczyznę. Szybko też znaleźli się przy nim i wprowadzili do mieszkania, gdzie był już bezpieczny. Do czasu przyjazdu zespołu karetki pogotowia ratunkowego, udzielili mu wsparcia psychologicznego. Finalnie 39-latek trafił pod opiekę specjalistów.
Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość, ale też ogromna empatia i profesjonalizm policjantów, przyczyniły się do uratowania życia mężczyzny. To kolejny przykład zaangażowania funkcjonariuszy powiatu lubińskiego, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wykonywać słowa roty ślubowania oraz dewizę każdego policjanta-pomagać i chronić.
Pamiętaj! Nie jesteś sam!
Jeśli czujesz się źle, masz zdecydowanie przedłużający się zły nastrój, obniżoną samoocenę i myśli, że masz wszystkiego dosyć, poproś o pomoc!
Pamiętaj! Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112!
Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
- 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
- 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
- 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
- 112 – numer alarmowy
(wymienione telefony dostępne są bezpłatnie, całodobowo).
st. asp. Łukasz Porębski
Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322