Spotkanie edukacyjne z dziećmi i młodzieżą z terenów objętych stanem klęski żywiołowej w ramach projektu „Bądź gotów”
Od początku zagrożenia powodziowego policjanci stanęli na wysokości zadania dostosowując swoją pomoc do wciąż zmieniających się sytuacji. Dziś, kiedy w wielu miejscach usuwane są skutki powodzi Nasza rola zmienia się wraz ze zmieniającą się sytuacją i potrzebami mieszkańców jak również ich pociech. Policjant Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu spotkał się z dziećmi i młodzieżą z terenów objętych stanem klęski żywiołowej. Tym razem spotkanie zostało przeprowadzone w ramach projektu „Bądź gotów” w formie warsztatów we wrocławskim „Domu Notre Dame”. Spotkanie miało na celu przede wszystkim zachęcenie do wzajemnego szacunku, tolerancji, jak również bezinteresownego niesienia pomocy. Podczas warsztatów nie zabrakło punktu poświęconego obszarowi bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
W miniony czwartek 28 listopada br., funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu nadkom. dr Paweł Zalewski spotkał się z dziećmi i młodzieżą z terenów objętych stanem klęski żywiołowej będącej następstwem tegorocznej powodzi. Tym razem spotkanie zostało przeprowadzone w ramach projektu „Bądź gotów” w formie warsztatów we wrocławskim „Domu Notre Dame”.
Nasz kolega przybliżył uczniom wagę wzajemnego szacunku i prawidłową reakcję na hejt. Jak podkreślił policjant w ostatnich latach wiele uwagi poświęca się zjawisku hejtu, który stanowi ogromny problem w przestrzeni publicznej, a w wielu konkretnych sytuacjach jest przyczyną ludzkich tragedii. Dlatego w tym obszarze podejmujemy wszelkich działania profilaktyczne.
W kolejnym punkcie warsztatów funkcjonariusz opowiedział, czym na co dzień zajmują się policjanci pracujący na różnych stanowiskach i czym różni się praca policjanta prewencji od kryminalnego. Nasz kolega wspomniał również o funkcjonariuszach ruchu drogowego, którzy dbają o bezpieczeństwo na drodze. W tym miejscu policjant zaznaczył jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.
Nasz kolega w sposób przystępny dla dzieci podzielił się swoją wiedzą, pokazując tym samym, że mundurowi są po to, aby w szczególności chronić właśnie ich. Natomiast uczestnicy warsztatów brali aktywny udział w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.
Wyrażamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom edukacyjnym zwiększy się bezpieczeństwo dzieci, a policjant będzie odbierany jako osoba której nie należy się bać i do, której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Już niebawem gośćmi Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu będą dzieci z gmin województwa lubuskiego, które ucierpiało w wyniku tegorocznej powodzi.
st. asp. Łukasz Porębski
Sekcja prasowa KWP we Wrocławiu
Źródło: nadkom. dr Paweł Zalewski