Bieżące informacje

Bezwzględne kary dla łamiących zakaz prowadzenia pojazdów – lubinianin tymczasowo aresztowany

Data publikacji 11.04.2025

Lubińscy policjanci doprowadzili do prokuratury i sądu 59-letniego mężczyznę, podejrzanego o kierowanie samochodem, pomimo posiadania dwóch sądowych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Decyzją sądu lubinianin został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. Kierowcy, którzy wsiądą za kierownicę pomimo posiadania zakazu, muszą się liczyć z natychmiastowym zatrzymaniem i osądzeniem.

Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 59-letni lubinianin posiadał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyki oraz Sąd Rejonowy w Lubinie. Dodatkowo mężczyzna nie dostosował się do decyzji Starosty Lubińskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania.

59-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wsiadając za kierownicę, mężczyzna popełnił przestępstwo, łamiąc tym samym sądowe zakazy w okresie ich obowiązywania. Co więcej, jak ustalili funkcjonariusze, był już wcześniej prawomocnie skazany za taki czyn. 

Odbywanie wyroku najwidoczniej nic go nie nauczyło, jednak po raz kolejny nie uniknie kary.

Kierowcy, którzy wsiądą za kierownicę pomimo posiadania zakazu, muszą się liczyć z natychmiastowym zatrzymaniem i osądzeniem. Policjanci w takich przypadkach będą wnioskować o rozpatrzenie ich spraw w trybie przyspieszonym. Oznacza to, że w ciągu 48 godzin śledczy będą kierować do sądu akt oskarżenia, aby zatrzymany jak najszybciej usłyszał wyrok.

Decyzją sądu 59-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, a za więziennymi kratami może spędzić nawet 5 lat.

kom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony