Dołącz do najlepszych i zostań Policjantem Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu
Jeżeli zależy Ci na pracy zespołowej, wyróżniasz się odpowiednią zdolnością fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, potrafisz szybko podejmować decyzje, radzić sobie w trudnych sytuacjach i chcesz nieść pomoc innym - rozpocznij służbę we wrocławskim oddziale prewencji.
Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w tym oddziale jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas zgromadzeń, czy też różnego rodzaju imprez masowych. Dlatego nikogo nie dziwi widok policjantów podczas meczu, koncertu czy marszu. Każdego dnia funkcjonariusze pełnią także służbę patrolową na terenie całego województwa w zależności od aktualnych potrzeb.
Są to mundurowi z szeroką wiedzą zdobytą podczas służby na „ulicy”. Nie jest dla nich żadnym problemem zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, osoby posiadającej narkotyki, zażegnanie konfliktu rodzinnego, czy „pogodzenie” uczestników bójki. Od ich zgrania zależy skuteczność, a co za tym idzie zapewnienie w sposób efektywny bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Funkcjonariusze OPP nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w różnorodnych szkoleniach przeprowadzonych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.
Pamiętaj jednak, że służba w Oddziale Prewencji we Wrocławiu do tylko jedna z możliwości. Dolnośląska Policja to szereg komend, komisariatów, posterunków, wydziałów, zespołów czy sekcji, w których każdy znajdzie cos dla siebie.
Jeżeli nie ukończyłeś 26. roku życia na start otrzymasz ponad 5730 złotych, a w przypadku pełnienia służby w oddziale prewencji ponad 6360.
Dodatkowo otrzymasz m.in.:
- nagrodę roczną, czyli tzw. trzynastkę i jest ona w wysokości jednej uśrednionej pensji,
- ekwiwalent wysokości od około 1900 do blisko 2400 złotych (w zależności od miejsca pełnienia służby) rocznie z przeznaczeniem na uzupełnienie elementów umundurowania, bo pierwszy komplet otrzymują bezpłatnie,
- coroczną dopłatę do wypoczynku w wysokości około 480 złotych na członka rodziny,
- jednorazowy dodatek na zagospodarowanie (w wysokości średniej pensji), który otrzymywany w momencie przejścia ze służby przygotowawczej do służby stałej, czyli po 3 latach pracy,
- funkcjonariusze, którzy do swojej jednostki dojeżdżają z innej miejscowości, mogą także otrzymać zwrot kosztów biletu komunikacji zbiorowej.
Zrób pierwszy krok i skontaktuj się z pracownikami Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy przyjmują kandydatów w budynku przy ul. Połbina 1 we Wrocławiu albo z pracownikiem z dowolnej komendy miejskiej lub komendy powiatowej w pobliżu miejsca zamieszkania.
asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu