Bieżące informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań 40-letniego mieszkańca powiatu warszawskiego

Data publikacji 28.04.2025

Policjanci z komisariatu w Karpaczu oraz ratownicy GOPR w sobotę poszukiwali 40-letnigo mężczyzny, który w kryzysie psychicznym oddalił się z miejsca zamieszkania. Zgłoszenie o jego zaginięciu wpłynęło z innego województwa i innej jednostki policji po tym, jak mężczyzna nie wrócił do domu. Po szybkiej i natychmiastowej akcji poszukiwawczej, w której brało udział kilkunastu funkcjonariuszy oraz ratownicy GOPR, mężczyzna został odnaleziony w okolicach jednego z lokalnych schronisk.

W sobotę  policjanci wraz z  ratownikami GOPR przeprowadzili akcję poszukiwawczą 40-letniego mieszkańca powiatu warszawskiego. Zaniepokojona żona zgłosiła zaginięcie, kiedy 40-latek nie pojawił się w domu. Mężczyzna będąc w kryzysie wspominał, że targnie się na życie i zrobi to w Karkonoszach.

Po przekazanej informacji z jednostki poszukującej funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu oraz Kowar rozpoczęli poszukiwania pojazdu, którym poruszał się mężczyzna. Dynamiczna akcja i dobre rozpoznanie terenu pozwoliło na ujawnienie samochodu. Był to pierwszy ślad świadczący o przybyciu 40-latka na teren Karkonoszy. Na miejsce natychmiast skierowano  funkcjonariuszy policji, którzy wspólnie z ratownikami GOPR odnaleźli mężczyznę przy jednym ze schronisk w Karkonoszach.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji oraz współpracy ratowników GOPR i policji, poszukiwania zakończyły się szczęśliwym finałem.

To właśnie dobra współpraca służb oraz wykorzystanie sprzętu specjalistycznego pomaga w trudnych sytuacjach.

Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć słabsze chwile, dlatego kiedy myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, warto jest po prostu zwrócić się o pomoc. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. To osoby, które pomogą nam całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Przypominamy telefony pomocowe:

  • 116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny, czynny całodobowo,
  • 116 111 – Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo,
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny całodobowo,
  • 800 702 222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, czynny całodobowo.

Pamiętajmy również, że możemy zgłosić się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie czy Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W każdej z tych placówek otrzymamy pomoc, której potrzebujemy. Przysługują nam porady i konsultacje telefoniczne, wsparcie psychologiczne, porady prawne, psychiatryczne i grupy wsparcia. W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia oczywiście nie wahajmy się i dzwońmy pod numer alarmowy 112.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podkom. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

plakat informacyjny

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony