75 urodziny podopiecznej Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach
27 kwietnia 2025 r. swoje 75 urodziny obchodziła Pani Irena Ziółek – wdowa po st. sierż. szt. Janie Ziółku, podopieczna Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach.
W przeddzień tej pięknej rocznicy zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego delegacja Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze złożyła na ręce Pani Ireny gratulacje od komendantów, a także kwiaty oraz drobny upominek od Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach.
W spotkaniu uczestniczyła córka Pani Ireny – Ewa Ziółek. Był to bardzo miło spędzony czas, podczas którego opowieść goniła opowieść, a żarty i dobry humor towarzyszyły wszystkim. Obie Panie były bardzo wzruszone faktem, że pamięć o ich mężu i ojcu ciągle jest żywa. Wspomnienia przy kawie i przepysznym domowym cieście przeplatały się z ciekawymi planami na przyszłość.
Pomysł uhonorowania jubileuszy urodzin podopiecznych wdów to oddolna inicjatywa pełnomocników komendantów wojewódzkich. Propozycja ta padła podczas szkolenia pełnomocników, które odbyło się w 2024 r. w Augustowie.
Uroczyste obchodzenie poszczególnych rocznic urodzin zbiegło się z 100. rocznicą powołania Policji Kobiecej, która przypada na 2025 rok. Ten czas to bardzo dobra okazja do udowodnienia, że wdowy i sieroty po poległych policjantach ciągle są nam bliskie i niezmiennie pozostają w naszej mundurowej rodzinie.
W całe przedsięwzięcie bardzo mocno zaangażowała się Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, która zorganizowała spotkanie.
Sekcja Prasowa
KWP we Wrocławiu
Źródło: Wydział Prezydialny
KWP we Wrocławiu