Ramię w ramię przeciwko narkotykom - wspólna akcja Policji i Straży Granicznej
Policjanci z Lwówka Śląskiego, funkcjonariusze Straży Granicznej z Gołdapi oraz policjanci z Wałbrzycha połączyli siły i wspólnie uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą. W trakcie działań zatrzymano pięciu mężczyzn i zabezpieczono ponad 270 gramów substancji zabronionych prawem.
Miniony tydzień upłynął pod znakiem intensywnej współpracy służb. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim razem z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Gołdapi, przy wsparciu policjantów z Wałbrzycha, przeprowadzili skoordynowane działania na terenie powiatów kamiennogórskiego i świdnickiego.
Efektem akcji było zatrzymanie pięciu osób powiązanych z przestępczym procederem handlu narkotykami. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające i substancje psychotropowe, które mogłyby trafić do obrotu, w ilości ponad 270 gramów.
Najpoważniejsze zarzuty usłyszał 41-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Jak ustalili śledczy, w warunkach recydywy wprowadził do obrotu narkotyki o wartości co najmniej 48 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.
Dzięki zaangażowaniu i współpracy mundurowych, kolejny cios wymierzono w narkotykowy rynek. Ta akcja pokazuje, że skuteczna walka z przestępczością wymaga połączenia sił. Wspólne działania Policji i Straży Granicznej, działających ramię w ramię, przyniosły wymierne efekty i realnie wpływają na wspólne bezpieczeństwo.
asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
mł. asp. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063
Film 2025_08_27_Lwowek_narkotyki.mp4
Opis filmu: film z zatrzymania
Pobierz plik 2025_08_27_Lwowek_narkotyki.mp4 (format mp4 - rozmiar 39.01 MB)