Bezpieczna droga do szkoły oczami dzieci. Zapraszamy do obejrzenia filmów
Po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Policjanci będą szczególnie czuwać w tych okolicach, zwracając uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
W pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych.
Policjanci będą przypominać kierującym pojazdami o potrzebie zachowania szczególnej ostrożności oraz zmniejszania prędkości przed przejściem dla pieszych tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo znajdujących się w ich rejonie osób. Zwrócą również uwagę na sposób przewożenia dzieci.
W ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” funkcjonariusze już organizują spotkania z uczniami i nauczycielami, podczas których omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominają też, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Pod koniec wakacji prelekcje odbywały się podczas festynów dla dzieci, a teraz przez cały wrzesień spotkania będą w szkołach.
Drodzy rodzice i opiekunowie – dobry przykład idzie z góry. Rozmawiajcie z najmłodszymi o tym jak powinni zachować się na drodze. Jeśli to możliwe towarzyszcie swoim pociechom w drodze do szkoły, zwłaszcza w ich pierwszych dniach nauki.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność !
Poniżej załączamy filmiki z różnych jednostek policji z naszego województwa, gdzie dzieci uczą jak należy zachować się na przejściu dla pieszych, jakie zasady należy znać na drodze i na co uważać. Zapraszamy do oglądania.
Sekcja Prasowa
KWP we Wrocławiu
Film 427-308757.mp4
Opis filmu: film profilaktyczny z Milicza
Pobierz plik 427-308757.mp4 (format mp4 - rozmiar 21.18 MB)