Udział dolnośląskich weteranów w Marszu Duńskim w Kosowie
W dniu 4 października bieżącego roku funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu: aspirant sztabowy Robert Chmielewski oraz aspirant sztabowy w stanie spoczynku Marcin Zawiślak i nadkomisarz Grzegorz Pieroń – członkowie Dolnośląskiego Koła Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP – na zaproszenie Dowódcy XXXVIII rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie, wzięli udział w Marszu Duńskim organizowanym przez duński kontyngent KFOR w miejscowości Novo Selo na terenie Kosowa.
Weterani wspólnie z policjantami XXXVIII rotacji przeszli trasę o długości 25 kilometrów, niosąc obciążenie o wadze 10 kg. Marsz Duński jest tradycyjnym wydarzeniem organizowanym przez kontyngenty wojsk duńskich pełniących służbę w różnych regionach świata i ma na celu podniesienie oraz sprawdzenie kondycji fizycznej uczestników.
Z uwagi na dużą liczbę uczestników marsz został podzielony na trzy dni. Trasa została dobrana w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlała trudy codziennej służby w warunkach misji. Choć pogoda dopisała, nocne opady deszczu sprawiły, że szlak w wielu miejscach był wymagający.
W wydarzeniu udział wzięli również żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Kawalerii Powietrznej z Mińska Mazowieckiego. Wspólny marsz był okazją do rozmów, wymiany doświadczeń oraz porównania specyfiki służby żołnierzy i policjantów na misjach w Kosowie.
Pierwsi uczestnicy zameldowali się na mecie po około trzech godzinach. Na zakończenie każdy z biorących udział w marszu otrzymał z rąk dowódcy duńskiego kontyngentu pamiątkowy dyplom, naszywkę oraz medal Marszu Duńskiego KFOR.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Dowódcy XXXVIII rotacji JSPP w Kosowie za zaproszenie oraz do duńskiego kontyngentu KFOR za profesjonalną organizację i przyjazną atmosferę podczas całego wydarzenia.
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu
Źródło: Dolnośląskie Koło Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP





