Bieżące informacje

Służba, która ma znaczenie – podziękowania płynące prosto z serca

Data publikacji 23.12.2025

Jedna interwencja, chwila ogromnego stresu i funkcjonariusze, którzy pokazali jak wiele znaczy empatia, spokój i profesjonalizm. Do oławskiej komendy wpły-nęły podziękowania, które poruszają i przypominają, dlaczego policyjna służba ma sens. Dziękujemy za zaufanie i dobre słowa. To właśnie dla takich chwil war-to być blisko ludzi.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oławie, nadkom. Grzegorza Maciąga, wpłynęły wyjątkowo poruszające podziękowania od mieszkanki, która 6 grudnia br. uczestniczyła w  kolizji drogowej w Jelczu-Laskowicach.

Autorka wiadomości wyraziła ogromną wdzięczność wobec dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach – post. Dawida Gałki oraz post. Pawła Michalskiego, którzy obsługiwali zdarzenie. Choć początkowo nie znała ich nazwisk, zapamiętała spokój, profesjonalizm i autentyczne zrozumienie okazane w jednej z najbardziej stresujących chwil jej życia.

Było to jej pierwsze w życiu zdarzenie drogowe, a dodatkowego napięcia dodawał fakt, że w pojeździe znajdowało się małe dziecko. W takich momentach liczy się nie tylko procedura, ale przede wszystkim ludzka wrażliwość – i tej, jak podkreśliła, funkcjonariusze nie szczędzili.

W przesłanej wiadomości mieszkanka zaznaczyła, że mundurowi nie tylko rzetelnie wykonali swoje obowiązki, ale także okazali empatię, cierpliwość i realne wsparcie emocjonalne. Szczególne słowa uznania skierowała za umiejętne uspokojenie jej męża, co pozwoliło całej rodzinie odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa.

„Łatwo mówi się o Policji w negatywnym kontekście, dlatego tym bardziej warto podkreślać takie momenty, kiedy funkcjonariusze naprawdę pomagają i są wsparciem w trudnych sytuacjach” – napisała autorka podziękowań.

Takie słowa są dla policjantów najcenniejszą nagrodą i potwierdzeniem, że codzienna służba ma realny sens. To dowód, że profesjonalizm połączony z empatią buduje zaufanie i daje ludziom poczucie bezpieczeństwa wtedy, gdy najbardziej tego potrzebują.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony