Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania policjantów i radców prawnych na rzecz bezpieczeństwa seniorów

W miniony piątek funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach programu profilaktycznego „Senior na 6 z plusem” wraz z radcą prawnym z Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu spotkał się z seniorami z Uniwersytetu III Wieku przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci, metody działania oszustów, a także ochrona danych osobowych.

Głównym celem programu profilaktycznego „Senior na 6 z plusem” jest zmniejszenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych oraz zwiększenie świadomości seniorów na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w sieci. W czasie spotkania słuchacze dowiedzieli się mi. in. jak chronić swoje dane w sieci, jak cennym są one towarem oraz jak wiele danych pozostawiają w przestrzeni cyfrowej.

Funkcjonariusz Policji przedstawił przykłady najczęściej popełnianych oszustw, z którymi seniorzy spotykają się na co dzień, a także wskazał jak rozpoznawać próby manipulacji, jak reagować w podejrzanych sytuacjach oraz jak i gdzie zgłaszać podejrzenie oszustwa. Przedstawicielka Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu podzieliła się natomiast ze słuchaczami informacjami na temat ochrony danych osobowych, praw seniora oraz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.

Spotkanie przeprowadzone zostało w ramach programu profilaktycznego „Senior na 6 z plusem”, a prowadzili je radca prawny Marta Kędziora-Wnuk z Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu oraz asp. Tomasz Nowak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Źródło:
Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony