Bieżące informacje

Dzielnicowi zatrzymali w wyniku nocnego pościgu motocyklistę, który ma listę przestępstw na swoim koncie

Data publikacji 06.03.2026

37-letni mieszkaniec powiatu średzkiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciekać przed policjantami. Jak się okazało, był poszukiwany przez trzy sądy, ma do odbycia ponad 3,5 roku więzienia, prowadził mimo dożywotniego zakazu, był pod wpływem amfetaminy, a motocykl, którym jechał, został skradziony z podziemnego garażu we Wrocławiu. Sprawca to recydywista.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w środku nocy zauważyli w centrum miasta motocyklistę poruszającego się z dużą prędkością.

Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez mundurowych kierujący jednośladem zlekceważył polecenia funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę. Po kilkunastu kilometrach został zatrzymany, a powód jego zachowania szybko się wyjaśnił.

Motocykl, którym się poruszał pochodził z przestępstwa. Został skradziony w listopadzie z garażu podziemnego na terenie Wrocławia, a jego wartość to ponad 22 tysiące złotych.

Dodatkowo jednoślad miał zamontowane tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu.

Ponadto w policyjnych systemach dzielnicowi ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a wynik narkotestu wskazał obecność amfetaminy w jego organizmie.

37-latek z powiatu średzkiego był również osobą poszukiwaną przez sądy z Wrocławia, Bolesławca oraz Tarnowskich Gór. Mężczyzna ma do odbycia łącznie 3 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe, zniszczenie mienia oraz czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę.

Zatrzymany trafił już do zakładu karnego. Czekają go kolejne zarzuty w związku z przestępstwami popełnionymi na terenie powiatu bolesławieckiego oraz posiadaniem przedmiotu pochodzącego przestępstwa. Sprawca był już w wcześniej karany, dlatego jako recydywiście grozi mu zwiększony wymiar kary.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu
podkom. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony