Bieżące informacje

Po służbie zatrzymali poszukiwanego. W ręce policjantów trafiła też partnerka mężczyzny

Data publikacji 04.08.2020

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach - chociaż mieli dzień wolny od służby - podjęli czynności i zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 22-latek był poszukiwany za znęcanie się nad swoją obecną konkubiną. Boguszowianin trafił już na najbliższe półtora roku do więzienia. O dziwo jego partnerka również została przez funkcjonariuszy zatrzymana podczas interwencji, gdyż stanęła w obronie mężczyzny, atakując policjantów.

Wałbrzyscy funkcjonariusze przedwczoraj ustalili operacyjnie, że 22-latek może chwilowo przebywać w Boguszowie-Gorcach i, pomimo iż w tym dniu nie mieli wyznaczonej służby, udali się pod wytypowany adres. Zaskoczony przestępca poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności został przez mundurowych zatrzymany na ulicy.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że policjantom na drodze w zatrzymaniu poszukiwanego próbowała stanąć jego partnerka, nad którą on sam wcześniej miał się znęcać. Kobieta znieważyła interweniujących funkcjonariuszy słowami wulgarnymi, siłowo ich zaatakowała, by ostatecznie z okna rzucić w nich szklaną popielniczką. 23-latka zamiast w mundurowych, trafiła jednak w samochód i uszkodziła karoserię.

Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi teraz kara 5 lat pozbawienia wolności. Boguszowianin natomiast trafił już do Aresztu Śledczego, skąd zostanie przewieziony do Zakładu Karnego celem odbycia zasądzonej kary.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

Powrót na górę strony
Polska Policja