Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców - jeden z nich miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu!

Data publikacji 04.08.2020

Miliccy policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców, którzy lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu - badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie jednego z zatrzymanych mężczyzn prawie 3,5 promila alkoholu! Nieodpowiedzialnych kierowców czekają teraz konsekwencje prawne ujawnionych przestępstw drogowych.

W niedzielę 2 sierpnia kilka minut przed godziną 17 na ul. Dąbrowskiego w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Ford Mondeo. Samochodem kierował 44-letni mieszkaniec Milicza. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego prawie 3,5 promila alkoholu.

Następnego dnia w poniedziałek 3 sierpnia o godzinie 10.00 w miejscowości Łazy Małe policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem zatrzymany został 46-letni mieszkaniec gminy Krośnice, który kierował samochodem osobowym marki Hyundai mając w organizmie 1,8 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwym kierowcom prawa jazdy i uniemożliwili mężczyznom dalszą jazdę samochodami, przekazując pojazdy osobom przez nich wskazanym.

Sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyźni poniosą konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507-135-830

Powrót na górę strony