Bieżące informacje

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie

Data publikacji 04.08.2020

Policjanci z powiatu lwóweckiego ustalili i namierzyli mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli kilkaset porcji marihuany oraz metamfetaminę. 52-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzajacych oraz ich udzielania. Sąd zastosował już wobec zatrzymanego tymczasowy areszt. Ostatecznie mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Lwóweccy policjanci pionu kryminalnego w wyniku działań operacyjnych skutecznie wytypowali i namierzyli mężczyznę, który może posiadać znaczne ilości narkotyków. Po sprawdzeniu mieszkania podejrzewanego, funkcjonariusze odnaleźli w nim znaczną ilość zielonego suszu. Badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana, z której można było uzyskać ponad 800 porcji handlowych. Policjanci zabezpieczyli również metamfetaminę oraz gotówkę w wysokości ponad 15 tyś. zł.

52-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. Następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania innym osobom.

Podejrzany trafił już do tymczasowego aresztu. Za tego typu przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600-266-063

Powrót na górę strony
Polska Policja