Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Lubina zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

Data publikacji 05.08.2020

Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił żadnych śladów umożliwiających jego identyfikację. Wizyta mundurowych w jego mieszkaniu chwilę po zgłoszeniu, wyprowadziła go z błędu. Był kompletnie zaskoczony. Sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali 26 - latka odpowiedzialnego za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Mężczyzna poinformował służby, że w jednym z bloków na terenie miasta podłożony został materiał wybuchowy. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy, zespół pogotowia ratunkowego, pracownicy gazowni, energetyki. W budynku zostały odłączone również media. Po sprawdzeniu okazało się, że nie ma żadnego zagrożenia. Policjanci bardzo szybko dotarli do autora tego fałszywego zgłoszenia.

Sprawcy wydawało się, że jest zupełnie anonimowy. Był przekonany, że nie zostawił żadnych śladów, które umożliwią jego identyfikację. Funkcjonariusze jednak bardzo szybko ustalili dane personalne autora tego alarmu. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Lubina, który wizytą policjantów był kompletnie zaskoczony.

Prokurator Rejonowy w Lubinie postawił zatrzymanemu zarzut mówiący o fałszywym zawiadomieniu o zagrożeniu, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany może liczyć się z obowiązkiem pokrycia kosztów całej akcji. Sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

mł.asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony