Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali obrabować kantor. Szybko wpadli w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc

Data publikacji 05.08.2020

Policjanci z Boguszowa-Gorc w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju na pracowniku kantoru wymiany walut. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom lokalu, sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia z pustymi rękami. Jeden z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych już po kilku godzinach od popełnienia przestępstwa, jego starszy kolega dzień później. Obu wałbrzyszanom grozi kara nawet do 12 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w Golińsku. Sprawcy wtargnęli do kantoru wymiany walut i próbowali go obrabować. Jeden z mężczyzn próbował cegłówką wybić szybę osłaniającą stanowisko kasjera, jednak wzmocnione szkło nie stłukło się. Kolejnym krokiem młodych mężczyzn była próba wyważenia drzwi do pomieszczenia. To także im się nie udało. Zniechęceni, ostatecznie wsiedli do zaparkowanego obok budynku samochodu i uciekli.

W toku przeprowadzonych czynności boguszowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili dane personalne podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa mężczyzn. Kwestią czasu było tylko ich zatrzymanie. 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w ręce funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia w dzielnicy Sobięcin. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, którym się poruszał. Drugi mężczyzna – 22-letni wałbrzyszanin – został zatrzymany następnego dnia.

Starszy ze sprawców decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Obu młodym wałbrzyszanom za usiłowanie rozboju grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

Powrót na górę strony