Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Cyberbezpieczny” senior - oławscy policjanci edukują osoby starsze

Data publikacji 08.08.2020

Dzielnicowi z Oławy w ramach realizacji dolnośląskiego programu profilaktycznego „Wzorowy Senior” realizują wiele działań edukacyjnych i profilaktycznych, ukierunkowanych na bezpieczeństwo osób starszych. Tym razem oławscy funkcjonariusze spotkali się z członkami „Klubu Seniora +” w Domaniowie. Program spotkania, m.in. przewidywał edukację i profilaktykę osób starszych w ramach projektu pn. „Cyberbezpieczny Senior”. Wiodącym celem tego spotkania była profilaktyka osób starszych w zakresie oszustw metodą „na wnuczka” oraz innych z wykorzystaniem epidemii koronawirusa.

Pod koniec lipca br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oławie spotkali się z seniorami domaniowskiego „Klubu Seniora +”. Podczas debaty funkcjonariusze poruszyli szereg tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Między innymi, w ramach projektu finansowanego przez Narodowy Bank Polski pn.. „Cyberbezpieczny Senior”, omówili sposoby, jakimi często posługują się przestępcy w przestrzeni internetowej. Policjanci mając na uwadze fakt, że seniorzy coraz częściej korzystają z telefonów komórkowych i komputerów, a na nich z portali społecznościowych, używają kart płatniczych przy wykonywaniu przelewów internetowych, omówili najważniejsze zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania Internetu. Przy tej okazji mundurowi przestrzegli seniorów przed oszustwami związanymi z epidemią koronawirusa oraz pouczyli uczestników o sposobach postępowania w sytuacjach zagrożenia omawianymi przestępstwami.

W trakcie spotkania, dzielnicowi przekazali seniorom ulotki informacyjne zawierającymi wiedzę na temat aplikacji „Dzielnicowy Bliżej Nas” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Przypomnieli też najważniejsze założenia tych programów. Oczywiście nie zabrakło również informacji na temat obowiązujących obostrzeń sanitarnych z uwagi na COVID-19.


asp.. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Oławie

podinsp. Alicja Jędo

tel. 605 – 316 – 497

Powrót na górę strony