Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze !

Data publikacji 08.08.2020

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem osobowego Audi i motocyklisty, do którego doszło w czwartek ok. godz 7.00 na drodze powiatowej w gm. Strzegom. W wyniku zdarzenia 18- letni kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Policjanci przez wiele godzin zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie mógł dotrzeć do celu.

Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazywali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego oraz by zawsze dostosowywali prędkość do warunków na drodze.

Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.

Świdniccy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w czwartek tuż po godz. 07:00 rano. W gm.. Strzegom doszło do zderzenia auta osobowego marki Audi z motocyklem. W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniósł niestety 18-letni motocyklista. Osoby podróżujące autem osobowym trafiły do szpitala.

Lato w pełni, a jak wiadomo jest to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. W tym czasie zdecydowanie wzrasta ilość zdarzeń z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem uważając zarówno na cyklistów jak i pieszych. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP Świdnica

sierż. szt Magdalena Ząbek

tel. 607 – 317 – 642

Powrót na górę strony