Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący z aktywnym zakazem sądowym oraz cofniętymi uprawnieniami uszkodził pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia

Data publikacji 09.08.2020

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mieszkańca gminy Nowogrodziec, który kierując pojazdem, uderzył w inny i odjechał z miejsca zdarzenia. W trakcie kontroli okazało się, że ma wydaną decyzję o cofniętych uprawnieniach do kierowania oraz aktywny zakaz sądowy. Teraz ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości za zlekceważenie orzeczenia i inne czyny.

Kilka dni temu tuż po godzinie 14:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Nowogrodziec kierujący pojazdem marki Opel, wykonując manewr cofania, uderzył w zaparkowany samochód. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, nie czekając na patrol. Już po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali mężczyznę. Po wylegitymowaniu kierującego dokonali sprawdzenia w policyjnej bazie danych. Okazało się, że 45-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami i dodatkowo wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mimo takiego stanu rzeczy, mężczyzna nie miał oporów, aby wsiąść za kółko.

Policjanci przypominają! Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem w myśl art. 244 kk i za to grozi kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności, zaś kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień zgodnie z art. 180a kk zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt Monika Kaleta

 

Źródło: KPP w Bolesławcu

sierż. szt. Marta Kubiak

tel. 600 266 990

Powrót na górę strony