Bieżące informacje

Starszy mieszkaniec Wałbrzycha przywłaszczył sobie kartę bankomatową. Dodatkowo dokonał kartą kilku transakcji zbliżeniowych

Data publikacji 11.08.2020

Pod koniec czerwca tego roku starszy mężczyzna przywłaszczył sobie znalezioną na jednym z wałbrzyskich parkingów kartę bankomatową. Dodatkowo kilkakrotnie dokonał nią transakcji bezgotówkowych w różnych sklepach miasta. Teraz mieszkaniec Wałbrzycha odpowie przed sądem. Mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze w czerwcu wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że 60-letni mieszkaniec miasta zgubił na jednym z parkingów w dzielnicy Podzamcze kartę bankomatową. Zorientował się jednak o tym dopiero po czasie. Zanim zablokował kartę inna osoba skorzystała z niej już 9-krotnie dokonując transakcji zbliżeniowych i powodując straty w kwocie blisko 300 złotych.

Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze pierwszego komisariatu w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych ustalili sprawcę tego przestępstwa. 71-letni wałbrzyszanin został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty i złożył wyjaśnienia. Za przywłaszczenie znalezionej karty, a także kradzieże z włamaniami na konto bankowe, stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

Powrót na górę strony
Polska Policja