Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontynuują działania profilaktyczne „Bezpieczne wakacje 2020”

Data publikacji 13.08.2020

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje 2020 ” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze kontynuują działania profilaktyczne i spotykają się z dziećmi spędzającymi wakacje na zorganizowanych półkoloniach. Takie spotkania dają możliwość porozmawiania o sprawach bardzo ważnych, między innymi o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw, w domu, na wsi, nad wodą czy też w górach. Propagują wśród najmłodszych odpowiednie zachowania także w ruchu drogowym.

W związku z realizacją działań profilaktycznych pn. „Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczna woda” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” od kilku tygodni funkcjonariusze jaworskiej komendy spotykają się z uczestnikami półkolonii organizowanych na terenie miasta. Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, policjanci przeprowadzili spotkanie szkoleniowe, którego celem było zapewnienia bezpiecznego wypoczynku.

W trakcie ostatniego spotkania funkcjonariusze omawiali zagrożenia jakie mogą spotkać młodych ludzi w czasie letniego wypoczynku, jak się przed nimi chronić oraz gdzie szukać pomocy. Przypominali podstawowe zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego, powtarzali zasady korzystania z kąpielisk oraz omawiali właściwe zachowania w sytuacji nawiązania kontaktu przez osobę nieznajomą. Rozmowy z młodzieżą są uzupełniane o tematykę szkodliwego i uzależniającego działania narkotyków, dopalaczy i innych niebezpiecznych substancji.

Podczas pogadanki dzieci mogły dowiedzieć się co to jest i do czego służy rzutka ratownicza, jak również każdy uczestnik półkolonii mógł samodzielnie wypróbować rzut tego rodzaju sprzętem. Na koniec spotkania dzieci wykonały prace plastyczne związane z tematyką policyjną i otrzymały od policjantów odblaski.

W ciągu najbliższych tygodni mundurowi będą odwiedzać kolejne miejsca letniego wypoczynku na terenie powiatu jaworskiego. Jednak nie wszystkie dzieci będą uczestniczyły w koloniach, część z nich spędzi ten czas w domu. Dlatego apelujemy do rodziców, by nie pozostawiali ich bez opieki, szczególnie tych najmłodszych, które nie potrafią jeszcze ocenić zagrożeń. Rozmawiajmy z nimi o niebezpiecznych sytuacjach oraz bezpiecznym i świadomym korzystaniu z Internetu.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603-039-942

Powrót na górę strony