Bieżące informacje

Świdniccy policjanci przejęli kolejne porcje narkotyków - ich właściciel trafił do aresztu

Data publikacji 13.08.2020

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych. Zabezpieczono tam amfetamine oraz mefedron. Zatrzymany do tej sprawy mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych i Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w związku z ustaleniami co do miejsca pobytu osoby poszukiwanej skierowali swoje kroki do 23-letniego mieszkańca powiatu.

Choć ten młody mężczyzna nie był osobą poszukiwaną do odbycia zaległej kary zachowywał się bardzo nerwowo i rozmowę z funkcjonariuszami chciał zakończyć bardzo szybko. Błyskawicznie też wyszło na jaw co było przyczyną takiego zachowania. Policjanci zauważyli w mieszkaniu na parapecie doniczkę z 3 sadzonkami roślin wyglądem przypominającymi konopie indyjskie. Sadzonki zostały zabezpieczone do analizy, jednak to nie koniec.

W trakcie sprawdzenia mieszkania w różnych nietypowych miejscach, takich jak lodówka, zakamarki mebli pokojowych, czy też w pomieszczeniu gospodarczym należącym do mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne substancje psychotropowe. Były tu amfetamina i mefedron.

Łącznie policjanci zabezpieczono blisko 5200 porcji handlowych tych narkotyków. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie ponad 7 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał już zarzuty posiadania i uczestniczenia w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. szt. Magdalena Ząbek
tel. 607–317–642

Powrót na górę strony
Polska Policja