Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali w tym tygodniu trzech złodziei i odzyskali część utraconego mienia

Data publikacji 14.08.2020

Złodzieje zostali zatrzymani przez policjantów powiatu wałbrzyskiego. Pierwszy z nich odpowie za włamanie do altanki oraz kradzież sprzętu budowlanego, drugi za włamanie do budynku szkoły, a trzeci za kradzież sklepową. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze odzyskali część utraconego mienia. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W wtorek po południu policjanci kryminalni komisariatu pierwszego w Wałbrzychu realizując informacje operacyjne zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta odpowiedzialnego za włamanie do altany ogrodowej na Podzamczu i kradzież butli gazowej. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie również kradzież młota wyburzeniowego z terenu budowy o wartości ponad 5 tysięcy złotych.

Wczoraj nad ranem w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz policjantów z Głuszycy wpadł 21-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do szkoły w Głuszycy, które miało miejsce kilka miesięcy temu. Skradziono wówczas elektronarzędzia o wartości 7 tysięcy złotych.

Tego samego dnia około południa ponownie policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o przestępcy, który tym razem ukradł z jednego z marketów na Podzamczu cztery zestawy markowych klocków o wartości 800 złotych. 45-letni wałbrzyszanin został zatrzymany, a mienie odzyskane.

W wyniku podjętych czynności procesowych wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty i złożyli wyjaśnienia. 45-latkowi za dokonanie kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Dwaj pozostali mężczyźni mogą spędzić za kratami więzienia nawet10 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Powrót na górę strony