Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany fałszywy „policjant” – trafił na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 17.08.2020

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego ustalili i zatrzymali 25-latka, który podając się za policjanta, oszukał dwie mieszkanki powiatu ząbkowickiego na kwotę blisko 120.000 złotych. Dodatkowo posiadał narkotyki. Za te przestępstwa grozi mężczyźnie nawet do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Ząbkowic otrzymali około 30 zgłoszeń o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka”. Na szczęście większa ilość osób, które otrzymały informację o wypadku jakiegoś członka rodziny, zorientowały się, że to oszustwo. Niestety dwie mieszkanki gminy Kamieniec Ząbkowicki uwierzyły, że wnuczka jednej z nich spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym i jedynym sposobem uniknięcia więzienia będzie wpłata znacznej kwoty pieniędzy. Bardzo się przejęły tą sytuacją i nie kontaktując się z kimkolwiek przekazały 120.000 złotych mężczyźnie, który zatrzymał się samochodem nieopodal ich domu.

Dopiero po jakimś czasie zorientowały się, że była to wymyślona historia. Natychmiast powiadomiły policjantów. Funkcjonariusze z Kamieńca już następnego dnia zatrzymali 25-latka, mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego, a przebywającego na terenie powiatu kłodzkiego. Dodatkowo w miejscu pobytu mężczyzna posiadał około 100 porcji marihuany. Część pieniędzy odzyskano i zostaną przekazane kobietom. Wobec oszusta sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci nadal wyjaśniają szczegóły oszustwa. Zgodnie z przepisami mężczyźnie grozi kara wiezienia nawet do 8 lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śl.
kom. Ilona Golec
tel. 608–086–826

Powrót na górę strony