Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z kradzieży sklepowych uczynili sobie stałe źródło dochodu. Złodzieje i oszustka w rękach jaworskich policjantów

Data publikacji 18.08.2020

Jaworscy policjanci zatrzymali młodą kobietę podejrzaną o dokonanie licznych kradzieży sklepowych. Jaworzanka uczyniła sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Jednak to nie wszystko, co miała na sumieniu. Odpowie także za wyłudzenie kredytu w kwocie niemałej, bo blisko dziewięciu tysięcy złotych. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Od jakiegoś czasu jaworskim policjantom sen z powiek spędzała pewna kobieta, która wspólnie z kolegami notorycznie okradała miejscowe markety. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w trakcie intensywnie prowadzonych czynności operacyjno - rozpoznawczych trafili w końcu na ich ślad. Policjanci trafnie wytypowali i zatrzymali seryjnych złodziei, którzy z kradzieży sklepowych uczynili sobie stałe źródło dochodu.

24-latka wspólnie z czterema kompanami wielokrotnie okradała jaworskie markety i drogerie. Łupem złodziei padały przeważnie perfumy, kosmetyki i alkohol. Kamery monitoringów sklepowych zarejestrowały momenty kradzieży. Złodziejom udało się nawet wynieść telewizor z jednej z lokalnych instytucji. Wartość poniesionych z tego tytułu strat wynosi blisko trzy tysiące złotych.

Jak się jednak okazało, to niejedyne przestępstwa, jakich dopuściła się 24-latka. Kobieta wyłudziła bowiem kredyt w jednym z jaworskich banków, nielegalnie wchodząc w posiadanie laptopa o wartości blisko dziewięciu tysięcy złotych. W celu uzyskania pożyczki sprawczyni podała nieprawdziwe informacje potwierdzające jej zatrudnienie i zarobki w jednym z jaworskich zakładów. Jak ustalili funkcjonariusze, oszustka nigdy tam nie pracowała, a fałszywe oświadczenie posłużyło jej do otrzymania gotówki.

Młoda kobieta oraz jej „wspólnicy” zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Za kradzieże podejrzanym grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Natomiast za wyłudzenie kredytu- do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony