Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże. Trafił do aresztu

Data publikacji 18.08.2020

10 zarzutów i aż 10 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o włamania i kradzież, do których doszło w ciągu ostatnich trzech miesięcy na terenie powiatu lubańskiego. Dzięki konsekwentnej pracy kryminalnych kolejny sprawca nie uniknie odpowiedzialności. Sąd Rejonowy w Lubaniu już zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kryminalni z Lubańskiej komendy zatrzymali 28-latka podejrzanego o włamania i kradzieże, dokonywane na terenie Lubania Jałowca oraz Kałużnej. Mężczyzna ostatniego czynu karalnego dopuścił się 11 sierpnia br., gdzie z terenu pasieki dokonał kradzieży uli i miodu powodując straty na łączną kwotę około 5 tysięcy złotych. Od tego czasu sprawca ukrywał się przed policją. Do zatrzymania 28- latka doszło w minioną sobotę.

Doprowadzony do komendy usłyszał 10 zarzutów, w tym kradzieży i włamań oraz wymuszenia rozbójniczego. Podejrzany głownie włamywał się do pojazdów, pomieszczeń gospodarczych, garażów oraz piwnic. Kradł bardzo urozmaicony asortyment. Łupem jego padły pojazdy oraz przedmioty stanowiące większą wartość w tym rowery górskie, motocykl, pieniądze, elektronarzędzia, koła samochodowe, ule, dokumenty osobiste. W tym przypadku szkody wyniosły kilkanaście tysięcy złotych.

Na podejrzanym ciążył obowiązek m. in. dozoru policyjnego jak i zakaz opuszczania kraju w związku z popełnionym wcześniejszym czynem karalnym. Pomimo tego, mężczyzna nie zastosował się do tych obowiązków oraz w trakcie ich trwania popełnił kolejne ciężkie przestępstwo kradzieży rozbójniczej.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 28-latka na trzy miesiące. Z uwagi, iż sprawca działał w warunkach „recydywy” kara 10 lat pozbawienia wolności, przewidywana w kodeksie karnym może zostać zwiększona o połowę.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubań
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169


 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.45 MB)

Powrót na górę strony