Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utonięcie w zbiorniku wodnym utworzonym na terenie prywatnej żwirowni. Policja ostrzega przed żywiołem jakim jest woda!

Data publikacji 18.08.2020

W niedzielę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o utonięciu mężczyzny w miejscowości Szczytniki Nad Kaczawą. Podczas podjętych na miejscu czynności funkcjonariusze Straży Pożarnej wyłowili ciało 57-letniego mężczyzny z wody. Pomimo sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej, nie uratowano mężczyzny. Apelujemy o rozwagę i samodyscyplinę.

Wczoraj przed godz. 13:00 policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali skierowani na teren zbiornika wodnego w miejscowości Szczytniki Nad Kaczawą. Podczas wykonywanych na miejscu czynności ustalono, że na prywatny teren działki rekreacyjnej, za zgodą właściciela obiektu żwirowni, przyszło kilka osób, które postanowiły spędzić czas wolny nad wodą. Podczas kąpieli 57-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego nagle zniknął z pola widzenia pozostałych stojących na brzegu osób, o czym natychmiast poinformowali służby ratownicze. Przybyli na miejsce strażacy wyłowili z wody ciało mężczyzny i pomimo sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej, nie uratowano go.

Jak się okazało chwilę przed wejściem do wody mężczyzna spożywał alkohol.

Apelujemy o rozwagę, samodyscyplinę i korzystanie z kąpieli w wyznaczonych miejscach, gdzie nad bezpieczeństwem przebywających osób czuwa wykwalifikowany ratownik. Pamiętajmy, że panują teraz wysokie temperatury powietrza, więc zachowajmy ostrożność przy wchodzeniu do zimnej wody. Róbmy to stopniowo.

Pamiętajmy, że alkohol powoduje zaburzenia zmysłu równowagi i orientacji, nie pozwala również na racjonalne postrzeganie możliwości wystąpienia potencjalnych zagrożeń. Nie wchodźmy do wody po spożyciu wcześniej alkoholu. Może to przynieść jak widać tragiczne skutki.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Anna Grześków
tel. 504-798-649

 

Powrót na górę strony