Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śledczy wyjaśniają sprawę zabójstwa 40-latka

Data publikacji 19.08.2020

Lubińscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 40-letniego mieszkańca miasta. Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 sierpnia br. Mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń powstałych od ciosu nożem w okolicę brzucha. Funkcjonariusze, w wyniku natychmiast podjętych czynności, chwilę po zdarzeniu zatrzymali w tej sprawie 4 osoby. Sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy dla dwóch kobiet w wieku 50 i 55 lat.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie 14 sierpnia, po godzinie 23:00, otrzymał zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem mężczyzny, do którego doszło w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego znajdującego się na terenie miasta.

W wyniku podjętych na miejscu zdarzenia czynności, policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań w trakcie spożywania alkoholu doszło do kłótni pomiędzy 50-letnią kobietą i 40-letnim mężczyzną, podczas której pokrzywdzony został ugodzony nożem w okolicę brzucha. W stanie ciężkim został on przewieziony do szpitala. Niestety, pomimo natychmiast przeprowadzonej operacji, lekarzom nie udało się go uratować.

Podejrzana o zaatakowanie nożem 40-latka bezpośrednio po zdarzeniu oddaliła się z miejsca przestępstwa i ukryła się w jednym z mieszkań. Została jednak szybko zatrzymana przez funkcjonariuszy i trafiła do policyjnej celi. Kobieta ukryła się u sąsiada. Intensywne czynności prowadzone przez lubińskich policjantów i prokuratora doprowadziły do zatrzymania w tej sprawie dodatkowo jeszcze trzech osób. Kobiet w wieku 34 i 55 lat, a także mężczyzny w wieku 53 lat.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 50-letniej mieszkanki Lubina podejrzanej o zabójstwo 40-latka, a także 55-letniej kobiety, w związku z niepowiadomieniem przez nią organu powołanego do ścigania przestępstw o usiłowaniu popełnienia zbrodni zabójstwa. Zatrzymany 53-latek będzie odpowiadał natomiast za utrudnianie postępowania karnego, przede wszystkim poprzez ukrycie podejrzanej i wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601-974-322

Opis filmu: Dwaj policjanci prowadzą skutą w kajdanki zatrzymaną kobietę z prokuratury do nieoznakowanego radiowozu, a następnie do aresztu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.29 MB)

Powrót na górę strony