Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali ukraść samochód. Dzięki czujności jednego z mieszkańców, są już w rękach policji

Data publikacji 20.08.2020

Dwaj mężczyźni pod osłoną nocy próbowali dokonać kradzieży z włamaniem do samochodu. Całą sytuację zauważył mieszkaniec Lubina, który natychmiast powiadomił policjantów. Mundurowi bardzo szybko pojawili się na miejscu i zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. Funkcjonariusze w pojeździe, należącym do jednego z zatrzymanych, zabezpieczyli maczetę i broń palną. Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy, chwilę po północy, otrzymał informację od mieszkańca miasta, że na parkingu niestrzeżonym dwóch mężczyzn prawdopodobnie włamuje się do samochodu. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol prewencji.

Policjanci dojeżdżając na parking wskazany przez zgłaszającego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy faktycznie usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem samochodu marki Audi. Sprawcy zdążyli uszkodzić wkładkę zamka oraz powłokę lakierniczą pojazdu. Obaj zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa.

Podejrzani to mieszkańcy Lubina w wieku 25 i 42 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że starszy z nich jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie. Dodatkowo. Podczas sprawdzania pojazdu, którym na miejsce przestępstwa przyjechali sprawcy, policjanci ujawnili maczetę z rękojeścią i broń palną.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili im zarzuty. 25-latek będzie odpowiadał za usiłowanie kradzieży z włamaniem samochodu, natomiast 42-letni mieszkaniec Lubina dodatkowo usłyszał zarzut posiadania broni palnej bez zezwolenia. Jak się okazało mężczyzna ten był już karany za podobne przestępstwa, a więc działał w warunkach recydywy, za co może mu grozić wyższa kara. Przypominamy, że za kradzież z włamaniem można spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322


 

Powrót na górę strony