Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do dwóch samochodów - zatrzymali go wałbrzyscy policjanci

Data publikacji 22.08.2020

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mężczyźnie, który kilka dni temu w nocy włamał się do dwóch zaparkowanych na terenie Szczawna-Zdroju oraz Wałbrzycha samochodów osobowych i wykradł z nich wartościowe przedmioty. Realizując działania operacyjne podejrzewanego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Złodziej odpowie teraz karnie za popełnione przestępstwa.

Do obu zdarzeń doszło w nocy pomiędzy 15 a 16 sierpnia na parkingach na terenie Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha. Sprawca po uprzednim wybiciu szyb w samochodach osobowych, dostał się do ich wnętrza, a następnie dokonał kradzieży m. in. kurtki jeansowej, kamer cyfrowych oraz innych drobnych przedmiotów, powodując straty w kwocie kilkuset złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy w Wałbrzych bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania przestępcy. Praca operacyjna przyniosła pozytywny efekt już po kilkudziesięciu godzinach. Sprawcę kradzieży z włamaniem policjanci zatrzymali nad ranem w Szczawnie-Zdroju.

Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za kradzieże z włamaniami grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

Powrót na górę strony