Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole policjantów na dworcach, stacjach, w pociągach pod kątem przestrzegania nowych obostrzeń

Data publikacji 23.08.2020

Funkcjonariusze z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń dotyczących koronawirusa, podjęli szersze działania. Policyjne patrole sprawdzają, czy podróżujący koleją stosują się do obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń w tym: zachowania odległości czy przestrzegania obowiązku zasłaniania twarzy. Przeprowadzane są kontrole pojazdów transportu publicznego, sprawdzane są też dworce, stacje i przystanki kolejowe.

Patrole piesze i zmotoryzowane, posterunki stałe, kontrola oraz obserwacja terenów kolejowych, komunikaty wygłaszane przez megafon – to już codzienność na wrocławskich dworcach w obliczu walki z pandemią koronawirusa. Wszystko to w ramach służby społeczeństwu, w trosce o zdrowie podróżujących i mieszkańców mieszkańców.

Funkcjonariusze sprawdzają czy osoby nie gromadzą się bez potrzeby, czy zasłaniają usta i nos podczas przebywania na dworcach oraz w transporcie publicznym, czy zachowują dystans społeczny. Na co dzień policjanci reagują na takie sytuacje. Jak sami przyznają, w większości przypadków wystarczy zwykłe upomnienie czy zwrócenie uwagi, niestety nie zawsze. Wtedy nakładany jest mandat karny lub kierowany jest wniosek do sądu.

Zachowajmy zdrowy rozsądek. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo. Respektujmy polecenia wszystkich służb. Nasze działania mają na celu zminimalizowanie szans na rozszerzenie się panującej epidemii.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: Komisariat Kolejowy KWP we Wrocławiu


 

  • Umundurowany policjant stojący tyłem, w pociągu Kolei Dolnośląskich kontroluje pod kątem przestrzegania nowych obostrzeń, czy pasażerowie mają założone maseczki i zachowują odstęp. W tle policjant rozmawiający z kierownikiem pociągu.
  • Dwóch policjantów w pociągu kontrolujący pasażera pod kątem przestrzegania nowych obostrzeń
  • Policjami na peronie patrolują teren dworca kolejowego
  • Policjant w maseczce ochronnej w pociągu rozmawia z kierownikiem pociągu.
Powrót na górę strony