Bieżące informacje

Patrolowcy zatrzymali złodziei, którzy pod osłoną nocy kradli katalizatory

Data publikacji 22.08.2020

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, podczas nocnej służby, otrzymując informację o kradzieży katalizatora na terenie Lubina, zaczęli baczniej przyglądać się miejscowym parkingom. W wyniku podjętych czynności zatrzymali sprawców wspominanego przestępstwa podczas próby demontażu kolejnego katalizatora. Obaj zatrzymani mieszkańcy Nowej Soli odpowiedzą za kradzieże przed sądem.

Kradzież katalizatorów z samochodów jest problemem znanym od dawna. Złodzieje wycinają tę część z układu wydechowego auta, bo zawiera kilka gramów cennej platyny, na której można dobrze zarobić w skupie złomu.

W Lubinie sprawcy ukradli katalizator z Hondy, po czym oddalili się osobowym autem w kierunku powiatu polkowickiego. Właśnie taką informację otrzymali patrolowcy z Polkowic, którzy namierzyli opisywany samochód na terenie miasta.

Szybko okazało się, że złodzieje skierowali swe kroki do kolejnej Hondy, tym razem zaparkowanej w Polkowicach. Funkcjonariusze spodziewali się, że przestępcy wycinają kolejny katalizator. Nie wszystko poszło jednak tak, jak sprawcy sobie zaplanowali. Chwilę przed podjęciem interwencji przez policjantów, 23-letni mieszkaniec Nowej Soli podczas wycinania katalizatora, został przygnieciony przez samochód. Obrażenia głowy i klatki piersiowej były na tyle poważne, że sprawca zamiast do policyjnej celi trafił pod opiekę lekarzy, natomiast drugi z zatrzymanych, 20-letni mieszkaniec tego samego miasta,usłyszał już zarzut kradzieży katalizatora z terenu Lubina oraz usiłowania popełnienia tego samego czynu na terenie Polkowic. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie tylko zatrzymali sprawców, ale również odzyskali katalizator ukradziony tej samej nocy w Lubinie, który zostanie zwrócony prawowitemu właścicielowi.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

Powrót na górę strony
Polska Policja