Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań TRUCK&BUS przeprowadzonych przez legnickich policjantów

Data publikacji 21.08.2020

Legniccy funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili na terenie miasta działania prewencyjne pn. TRUCK&BUS, które ukierunkowane były w szczególności na ujawnianie nieprawidłowości występujących w drogowym transporcie osób i rzeczy. Efekt pracy policjantów to kontrola niemal 70 pojazdów i zatrzymanie ponad 20 dowodów rejestracyjnych.

Mundurowi już od wczesnych godzin porannych przeprowadzali na terenie Legnicy kontrole busów i pojazdów ciężarowych. Sprawdzano zarówno stan trzeźwości kierujących, jak również przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego szczególnie w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa. Policjanci podczas działań ujawnili liczne nieprawidłowości co do stanu technicznego kontrolowanych pojazdów, w wyniku czego zatrzymali ponad 20 dowodów rejestracyjnych. W sumie dokonano niemal 70 kontroli, których efektem było nałożenie kilkudziesięciu mandatów karnych i utrata prawa jazdy przez dwóch kierowców. Jeden z nich przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o niemal 60 km/h, a drugi kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie u 28-latka wykazało niemal dwa promile alkoholu w organizmie.

Kierujący muszą zdać sobie sprawę z faktu, że niesprawny technicznie pojazd powoduje zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego i może być także przyczyną wypadków drogowych.

W trosce o bezpieczeństwo zarówno własne i innych użytkowników dróg, kierowca jest odpowiedzialny za prawidłowy stan techniczny pojazdu. Nie ma od tego żadnych ustępstw. Sytuacje na drodze bywają dynamiczne, a czasem nawet niewielka usterka w aucie, jak przepalona żarówka i związany z tym brak możliwości sygnalizowania manewru, może stać się przyczyną zdarzenia drogowego tragicznego w skutkach.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Anna Grześków
tel. 504-798-649

Powrót na górę strony