Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy motocyklista bez uprawnień nie chciał poddać się kontroli drogowej

Data publikacji 21.08.2020

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 44-letniego motocyklistę, który kierował w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Ponadto dopuścił się on serii wykroczeń w ruchu drogowym, w tym przewoził nietrzeźwego pasażera. Teraz odpowie za popełnione czyny przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, który podejrzany jest o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

20 sierpnia br. około godziny 20:35, policjanci zostali powiadomieni, że od strony Radomierza przemieszcza się motocyklista, którego sposób jazdy wskazuje, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze wskazany pojazd zauważyli na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Kierujący motocyklem jechał z pasażerem i poruszał się w mieście z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że pędził 164 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 80 km/h, a na „50-tce” poruszał się aż o 105km/h za szybko. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie wskazali kierowcy, aby zatrzymał się do kontroli drogowej. Motocyklista początkowo zwolnił, po czym nagle przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Policjanci ruszyli za nim. Kierujący został zatrzymany zaraz po tym, jak wjechał na pas zielni, przejechał przez plac zabaw, a następnie doprowadził do wywrócenia pojazdu. Motocyklista wraz z pasażerem próbowali jeszcze uciekać pieszo, jednak bezskutecznie. Okazało się, że jednośladem kierował 44-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, który jechał z 31-letnim pasażerem. Zarówno kierowca, jak i jego kompan byli nietrzeźwi. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w ich organizmach znaczne stężenie tej substancji, blisko promil w przypadku kierowcy i ponad 2 promile u jego towarzysza podróży. 44-latek nie posiadał poza tym uprawnień do kierowania motocyklami.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Kierujący za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604–580–490

Powrót na górę strony