Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę holowanego auta, który miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 24.08.2020

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów. Kierujący Volkswagenem holował auto marki Citroën. Okazało się, że kierujący samochodem holowanym posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami, auto nie posiadało aktualnych badań technicznych i najprawdopodobniej kierowca nie miał również ubezpieczenia. Teraz za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o naruszenie zakazu sądowego.

22 sierpnia 2020 roku, około godziny 12.30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ulicy Karpackiej w Kowarach zauważyli dwa pojazdy, Volkswagena oraz Citroëna. Okazało się, że kierujący Volkswagenem holował Citroëna.

Policjanci zatrzymali kierujących pojazdami do kontroli drogowej. W trackie czynności okazało się, że 34-letni mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu holowanego posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami, auto nie posiada aktualnych badań technicznych i najprawdopodobniej nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. W związku z tym funkcjonariusze powiadomili ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.

34-letni kierujący pojazdem Citroën odpowie za naruszenie zakazu sądowego za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

Powrót na górę strony