Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w trakcie wakacji rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 24.08.2020

Miliccy policjanci spotykają się z uczniami i młodzieżą, którzy korzystają z ostatnich dni wakacji. Funkcjonariusze rozmawiają z uczestnikami obozów sportowych i półkolonii o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

W piątek, 21 sierpnia miliccy policjanci odwiedzili uczestników dwóch letnich obozów zorganizowanych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Krośnicach dla młodych sportowców z Wrocławia i z Ostrowa Wielkopolskiego. Ponadto funkcjonariusze złożyli wizytę uczestnikom letnich półkolonii z Wrocławia, które odbywają się w należącym do milickiego nadleśnictwa „Domu Drzewa” w miejscowości Wałkowa. Podczas tych spotkań policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze rozmawiali między innymi o korzystaniu z kąpielisk oraz terenów przywodnych i niebezpieczeństw czyhających na tzw. „dzikich kąpieliskach”. Mówili o tym jak poruszać się po drogach i chodnikach, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych i rowerzystów, a także, jak zachować się w stosunku do osób obcych, oraz co zrobić kiedy spotkamy na swojej drodze agresywnego psa.

W trzech spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 80 dzieci wraz z 10 opiekunami. Podobne policyjne działania profilaktyczne będą kontynuowane do końca trwania tegorocznych wakacji, tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wypoczywającej młodzieży.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507-135-830

Powrót na górę strony