Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył kierowanym przez siebie samochodem w budynek. Policjanci sprawdzają, czy nie był pod wpływem narkotyków

Data publikacji 25.08.2020

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w Wałbrzychu w minioną sobotę późnym wieczorem. 35-letni kierujący samochodem osobowym zjechał z jezdni na chodnik, by ostatecznie uderzyć swoim pojazdem w znajdujący się przy drodze budynek. W wypadku jedyną osobą, która ucierpiała był jego sprawca. Z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu mężczyzna został zabrany do szpitala. Policjanci ustalili, że był trzeźwy, ale zlecili wykonanie badanie krwi mężczyzny, by sprawdzić, czy w momencie zdarzenia nie znajdował się pod wpływem narkotyków.

Do wypadku doszło na ul. 11 listopada w Wałbrzychu, 22 sierpnia br. przed godz 23.00. 35-letni mężczyzna kierując samochodem osobowym na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik, a następnie czołowo uderzył w ścianę znajdującego się przy drodze budynku. Sprawca jechał sam, a na chodniku na szczęście nie było już pieszych.

W wyniku ogromnej siły uderzenia mężczyzna został zakleszczony za kierownicą. Strażacy przez dłuższy czas wyciągali go z rozbitego pojazdu. 35-latek trafił ostatecznie do szpitala przy ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Podczas czynności w związku z wypadkiem policjanci ruchu drogowego ustalili, że sprawca w momencie zdarzenia był trzeźwy, ale mógł kierować samochodem pod wpływem narkotyków. Dla potwierdzenia tego faktu funkcjonariusze zlecili wykonanie badania krwi kierującego. Samochód 35-latka trafił na parking strzeżony do dalszych celów procesowych.

Jeżeli badania wykażą, że wałbrzyszanin kierował samochodem pod wpływem substancji zabronionych prawem mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Powrót na górę strony