Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne kontrole policji i sanepidu

Data publikacji 25.08.2020

Dzierżoniowscy, wołowscy i wałbrzyscy policjanci wraz z pracownikami sanepidu sprawdzali, czy w powiatach przestrzegane są obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią wirusa covid-19. W trakcie wspólnych działań sprawdzano głównie lokale gastronomiczne i sale zabaw.

Policjanci z Dzierżoniowa, Wołowa i Wałbrzycha wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzają liczne kontrole lokali gastronomicznych, sal zabaw, kąpielisk, środków transportu publicznego czy stacji paliw na terenie powiatów pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem.

W czasie wspólnych działań sprawdzano czy są przestrzegane przepisy dotyczące noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach. Przypominano o zasadach dotyczących zachowania odpowiedniej odległości między klientami oczekującymi
w kolejce oraz o dezynfekcji dłoni.

Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obowiązujących obostrzeń muszą liczyć się z karą, nie tylko w postaci pouczenia, ale mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu. Sanepid również może nakazać nam zapłatę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zachowajmy zdrowy rozsądek. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo. Respektujmy polecenia wszystkich służb. Nasze działania mają na celu zminimalizowanie szans na rozszerzenie się panującej epidemii.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
KPP w Dzierżoniowie
KPP w Wołowie

Powrót na górę strony