Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Para zatrzymana za kradzież z włamaniem do wózkarni

Data publikacji 25.08.2020

Policjantka w czasie wolnym od służby idąc ulicą zauważyła 2 rowery na jednej z posesji w Jeleniej Górze. Rozpoznała je, gdyż wiedziała, że były to rowery jej sąsiadów, które zginęły w wyniku kradzieży z włamaniem do wózkarni kilka dni wcześniej. Na miejscu pojawił się patrol, który zabezpieczył skradzione jednoślady i zatrzymał parę podejrzewaną o ich kradzież. Wartość skradzionych rowerów pokrzywdzeni oszacowali na 6000 złotych. Teraz kobieta i mężczyzna odpowiedzą za kradzież z włamaniem za co grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letnią kobietę i 29-letniego mężczyznę podejrzanych o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani kilka dni temu włamali się do wózkarni znajdującej się w jednym z budynków na terenie miasta. Ich łupem padły 2 rowery o wartości 6000 zł.

Pokrzywdzeni o przestępstwie powiadomili policję. Tego samego dnia policjantka z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w czasie wolnym od służby na jednej z posesji w mieście zauważyła skradzione jednoślady. Rozpoznała je. Wiedziała, że były one własnością jej sąsiadów. O odnalezionych rowerach powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, który na miejsce wysłał patrol. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione rowery i zatrzymali osoby podejrzewane o ich kradzież. Była to 36-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Para została zatrzymana w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

Powrót na górę strony