Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod osłoną nocy włamywał się do automatów myjni samochodowych

Data publikacji 26.08.2020

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania do automatów sterujących myjkami ciśnieniowymi 31-letniemu mężczyźnie. Sprawca jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom z popełniania podobnych przestępstw. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, popartej zebranym materiałem dowodowym, 31-letniemu legniczaninowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania do automatów sterujących myjkami ciśnieniowymi. Policjanci ustalili, że mężczyzna kradł pieniądze z kaset, do których wrzucali je klienci, żeby uruchomić urządzenie. Sprawca włamywał się przez przecinanie zabezpieczeń w postaci kłódek, a następnie zabierał monety.

Do zdarzeń dochodziło w godzinach nocnych, kiedy ruch na myjniach bezdotykowych praktycznie się nie odbywał. Proceder został przerwany, kiedy jednej z nocy włamywacz próbował pokonać zabezpieczenie kolejnej kasety z bilonem, gdzie został zatrzymany na gorącym uczynku.

Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom z podobnych przestępstw. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, za co sąd może mu wymierzyć karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Grześków
tel. 504-798-649

Powrót na górę strony