Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie mógł dostać się na klatkę schodową, więc uszkodził drzwi wejściowe budynku

Data publikacji 27.08.2020

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 69-latka podejrzanego o zniszczenie drzwi wejściowych do klatki schodowej w jednym z budynków na terenie miasta. Mężczyzna odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 4:30 dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie demolującym drzwi wejściowe do jednego z budynków w dzielnicy Podzamcze. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze prewencji niezwłocznie udali się pod wskazany adres i na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 69-latka.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna uszkodził szybę, urwał klamkę oraz dokonał wgnieceń w drzwiach. Właściciel budynku wycenił straty na kwotę ponad 750 złotych. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 69-latek podczas przeprowadzanych przez policjantów czynności procesowych oświadczył, że uszkodził drzwi, gdyż był bardzo zdenerwowany, że nie może dostać się na klatkę schodową. Teraz może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Powrót na górę strony