Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciąg dalszy wspólnych działań policjantów i pracowników sanepidu

Data publikacji 30.08.2020

Wałbrzyscy policjanci wspólnie z inspektorami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu w dalszym ciągu kontrolują placówki handlowe, gdzie sprawdzają, czy pracownicy oraz sami klienci stosują się do przepisów określających ograniczenia, nakazy i zakazy związane z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii. Funkcjonariusze w tym tygodniu odwiedzili różnego rodzaju sklepy, lokale, a także restauracje, m.in. w Walimiu, Głuszycy oraz Boguszowie-Gorcach.

Wałbrzyscy policjanci w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń dotyczących walki z koronawirusem podejmują liczne działania, które prowadzą również z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze nadzorują, czy pracownicy oraz klienci sklepów stosują się do obowiązujących obostrzeń podczas pobytu w placówkach handlowych.

Policyjne patrole wciąż sprawdzają, czy podróżujący środkami transportu zbiorowego oraz przebywający w innych miejscach publicznych respektują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na zachowywanie odpowiednich odległości od siebie oraz obowiązkowe zasłanianie ust i nosa maseczką lub innym elementem odzieży. Tylko w ciągu jednego dnia funkcjonariusze przeprowadzili w tym zakresie 28 interwencji i wylegitymowali 81 osób. 78 z nich zostało pouczonych, a w trzech przypadkach policjanci nałożyli grzywnę w postaci mandatu karnego.

Pamiętajmy, że działania prowadzone są przez mundurowych w trosce o zdrowie mieszkańców. Celem jest maksymalne ograniczenie ryzyka zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystko w ramach służby społeczeństwu. Jeszcze raz apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Powrót na górę strony