Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże i włamanie do samochodu

Data publikacji 30.08.2020

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o co najmniej trzy przestępstwa. Są to dwie kradzieże i włamanie do samochodu. Jego łupem padło mienie o wartości około 8 tysięcy złotych. Czynów tych dopuścił się w sierpniu br. na terenie Jeleniej Góry. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w sierpniu br. dopuścił się w Jeleniej Górze trzech przestępstw - dwóch kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do samochodu. Zatrzymany m.in. ukradł z remontowanego sklepu elektronarzędzia oraz odzież, wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego. Ma on również na koncie kradzież dwóch rowerów z jednej z klatek schodowych. Ponadto policjanci ustalili, że 31-latek ma związek z włamaniem do samochodu zaparkowanego na terenie miasta, gdzie łupem złodzieja padły artykuły spożywcze. Łączne straty pokrzywdzonych w tych zdarzeniach wyniosły około 8 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

W toku prowadzonych czynności policjanci zebrali szereg informacji dotyczących przedmiotowych zdarzeń. Na ich podstawie wytypowali 31-latka jako podejrzewanego o dokonanie kradzieży i włamania.

Teraz za czyny, których się dopuścił, zatrzymanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

Powrót na górę strony