Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój w pociągu

Data publikacji 30.08.2020

Na trzy miesiące do aresztu trafił 28-latek, który dokonał rozboju w pociągu relacji Białystok-Wrocław Główny. Sprawca używając przemocy, doprowadził do stanu bezbronności jednego z pasażerów, a następnie zabrał mu telefon komórkowy o wartości 1500 zł i oddalił się z miejsca. Intensywne działania operacyjne przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komisariatu Kolejowego KWP we Wrocławiu doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że 28-latek działał w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w pociągu relacji Białystok-Wrocław Główny. 28-letni mężczyzna nagle zaatakował jednego z pasażerów, z którym wcześniej w trakcie podróży prowadził rozmowę. Sprawca używając przemocy w postaci kopania, bicia po całym ciele oraz uderzania po twarzy, doprowadził 36-latka do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu telefon komórkowy o wartości 1500 i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Okradziony mężczyzna zawiadomił policję i przekazał funkcjonariuszom rysopis agresora, który go zaatakował. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjanci wykonali szereg czynności operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych, które pozwoliły zgromadzić niezbędny materiał dowodowy, a także ustalić miejsce pobytu podejrzanego o rozbój. Zatrzymanie 28-latka było już w zasadzie tylko formalnością

W toku dalszych czynności okazało się, że zatrzymany już wcześniej wielokrotnie dopuszczał się przestępstw, w tym rozbojów i tym samym działał w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. W związku z tym, grozi mu o wiele surowsza kara za czyn, którego się dopuścił.

Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: Komisariat Kolejowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony