Bieżące informacje

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci w drodze do szkoły [VIDEO]

Data publikacji 31.08.2020

Już jutro rozpoczyna się rok szkolny. Dolnośląscy policjanci podjęli działania, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie idąc na zajęcia. Funkcjonariusze wcześniej przeprowadzili lustrację dróg w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania. Policjanci będą szczególną uwagę zwracali na zachowanie się kierowców w tych miejscach. Jednocześnie przypominamy, że każdy opiekun, rodzic może wskazać swojemu dziecku bezpieczną drogę do szkoły. O najważniejszych elementach związanych z bezpieczeństwem w trakcie drogi na zajęcia szkolne opowiada w zamieszczonym poniżej materiale filmowym policjant ruchu drogowego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej.

Ogólnopolskie działania pn. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" rozpoczynają się na początku każdego roku szkolnego. Dolnośląscy policjanci w ramach działań wyprzedzających już od kilku dni sprawdzają tereny przy placówkach oświatowych. Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych.

W trakcie działań policjanci pionów ruchu drogowego oraz prewencji będą pilnować bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominać kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia. Funkcjonariusze obejmą nadzorem drogi w rejonach szkół podstawowych. Policjanci zwrócą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do szkół. Podczas spotkań z uczniami w szkołach w ciągu roku szkolnego funkcjonariusze będą rozmawiać z nimi o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Budujmy też świadomość naszych pociech o podstawowych zasadach przestrzegania higieny na terenie placówek edukacyjnych,

Na co zwrócić uwagę, by droga do szkoły była bezpieczna? Obejrzyjmy krótki materiał filmowy z udziałem policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, by przypomnieć sobie kilka podstawowych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KWP we Wrocławiu

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja