Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody kierowca z kumulacją przestępstw i wykroczeń

Data publikacji 31.08.2020

Lwóweccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym marki Datsun popełnił kilka przestępstw i wykroczeń. Mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających oraz posiadał je również przy sobie, jechał bez wymaganych uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez aktualnych badań technicznych ani ważnego ubezpieczenia. Ponadto zatrzymując się do kontroli uszkodził znajdujący się na poboczu hydrant. Mężczyznę czekają bardzo surowe konsekwencje prawne i finansowe.

Wczoraj około godziny 19 w miejscowości Gaszów policjanci z lwóweckiej komendy zauważyli pojazd, który poruszał się bez tablic rejestracyjnych i postanowili go sprawdzić. Kierowca zatrzymując się do kontroli zahaczył i uszkodził znajdujący się na poboczu hydrant.

Dodatkowo zachowanie 28- latka wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, wobec tego przebadali go na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik testu wskazał, że mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy, metamfetaminy oraz benzodiazepin. W wyniku sprawdzenia funkcjonariusze ujawnili przy kierującym woreczek z zawartością metamfetaminy.

W trakcie kontroli okazało się też, że 28-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód nie posiada aktualnych badań technicznych oraz ważnego ubezpieczenia OC.

Młodemu mężczyźnie grożą teraz bardzo surowe konsekwencje karne i finansowe.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP Lwówek Śląski
sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony