Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci znaleźli u podejrzanego ponad 6,3 tys. porcji narkotyków, kradzione z Niemiec rowery oraz motocykl

Data publikacji 31.08.2020

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” z Wydziału Kryminalnego na podstawie posiadanych informacji zatrzymali 34-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę znaleźli znaczne ilości środków odurzających, motocykl i rowery pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec, a także amunicję. Sąd zastosował już wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgorzeleccy policjanci służby kryminalnej w wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie gminy Bogatynia zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzaj. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez mieszkańca powiatu zgorzeleckiego zabezpieczyli motocykl oraz rowery, które po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazały się kradzione na terenie Niemiec. Policjanci zabezpieczyli również wagi elektroniczne, pieniądze, woreczki foliowe z zawartością tabletek i krystalicznej substancji oraz susz roślinny, a także 5 szt. amunicji.

Mężczyzna został przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że zabezpieczone substancje to tabletki ekstazy w ilości 11 sztuk, ponad 6,3 tys. działek handlowych marihuany i metamfetaminy. Policjanci udowodnili zatrzymanemu przemyt środków odurzających oraz udzielanie narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294

  • Na zdjęciu odzyskany rower.
  • Na zdjęciu w kartonowym pudełku susz konopi indyjskiej
  • Na zdjęciu waga, amunicja i marihuana w blaszanym pojemniku.
  • Na zdjęciu marihuana w kartonowym pudełku, woreczki strunowe i waga.
  • Na zdjęciu amunicja w drewnianym opakowaniu.
  • Na zdjęciu odzyskany seledynowo czarny motocykl, w tle srebrny samochód.
Powrót na górę strony