Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 zarzutów dla 28-letniego recydywisty za włamania i posiadanie metamfetaminy

Data publikacji 01.09.2020

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 5 przestępstw. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy 28-latku środki odurzające. Podejrzany przyznał się do popełnienia 4 kradzieży z włamaniem. Dodatkowo policjanci odzyskali rower i ustalili, że mężczyzna może być sprawcą jeszcze innego przestępstwa. Zatrzymany był już wcześniej karany za podobne czyny, dlatego może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci kilkudziesięciu porcji metamfetaminy. Dodatkowo mężczyzna na podstawie ustaleń operacyjnych był typowany jako sprawca 4 przestępstw przeciwko mieniu.

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Zatrzymany w drugiej połowie sierpnia popełnił przestępstwa na terenie gminy Nowogrodziec i Bolesławiec. Łupem 28-latka padły pojazdy oraz elektronarzędzia. Jeden z pojazdów został odnaleziony w pobliżu miejsca kradzieży.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie co najmniej jeszcze jedno włamanie. W trakcie prowadzonych sprawdzeń funkcjonariusze odzyskali rower utracony w wyniku kradzieży.

Podejrzany usłyszał na ten moment łącznie 5 zarzutów, przyznał się i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne czyny, dlatego może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

Powrót na górę strony