Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna grupa SPEED nie zwalnia tempa. Kolejni piraci drogowi namierzeni przez funkcjonariuszy

Data publikacji 01.09.2020

Pomimo wielu apeli policjantów o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, wciąż pojawiają są piraci drogowi, którzy lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych. Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, realizując zadania w ramach grupy SPEED, tylko podczas jednej służby zatrzymali kilku kierujących, którzy w sposób rażący przekroczyli obowiązujące limity prędkości. Niechlubnym rekordzistą, który został namierzony przez funkcjonariuszy, był kierujący samochodem osobowym, który drogą S3 pędził 221 km/h, przy ograniczeniu do 120 km/h. Swoje prawo jazdy stracił także inny kierowca, który w obszarze zabudowanym miał na liczniku 147 km/h.

Tak było na drodze ekspresowej prowadzącej z Lubina do Legnicy. Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który pędził swoim samochodem 221 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Nie minęło dużo czasu, a kolejny pirat drogowy był w rękach funkcjonariuszy. 49-letni obcokrajowiec rozpędził swoje auto do km/h Tłumaczył policjantom, że był przekonany o tym, że jedzie autostradą bez limitów prędkości. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Patrol specjalnej grupy SPEED możemy spotkać nie tylko na drogach ekspresowych czy autostradach, ale również na terenie miasta, gdzie funkcjonariusze patrolują ulice, czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu. I tutaj również niepokojąca jest brawura kierowców. Policjanci zatrzymali prawa jazdy na 3 miesiące dwóm kierowcom. Jeden z nich, 27-letni mieszkaniec Góry, w terenie zabudowanym pędził 147 km/h. A więc swoją prędkość przekroczył aż o 97 km/h. Chwilę później mundurowi zatrzymali do kontroli 49-latka, który przy dopuszczalnej prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym, miał na swoim liczniku 121 km/h.

Policjanci po raz kolejny proszą kierowców o rozwagę i ostrożność. Wszystkie osoby, które będą prowadziły pojazdy łamiąc obowiązujące przepisy muszą liczyć się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601-974-322

Opis filmu: Radiowóz grupy speed na grywa przekroczenie prędkości przez kierującego na drodze ekspresowej , następnie ten sam radiowóz nagrywa innego kierującego łamiącego zakaz przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.66 MB)

Powrót na górę strony